Bebek Kangurusu ve Alternatif Taşıyıcılar

Bebek Kangurusu ve Alternatif Taşıyıcılar

Bebek Kangurusu ve Alternatif Taşıyıcılar

Bebek Kangurusu ve Alternatif Taşıyıcılar konusunda faydalı olacağını düşündüğümüz bir yazı ile karşınızdayız. Önceliğiniz bebek pusetleri mi? Yoksa bebek kanguru modelleri mi? Bebek puset çoğu zaman bir çok aile tarafından talep görmüş bir taşıma aracıdır. Ancak kullanıcı yorumlarının çoğu göstermektedir ki pusetleri taşıyabilmek kimi zaman ciddi kol gücü gerektirmektedir. Yani pusetler taşıma için anne ve ya babayı zorlayabilir. Bu arada bu puset kullanılmaz anlamına gelmemelidir. Tabi ki önemli olan sizlerin tercihleridir.

Bu durumda puseti kim tercih eder? Bize göre fiziksel anlamda kolları güçlü olan anne ve babalar pusetli taşımayı tercih ediyor. Kısacası puset, kanguruya nazaran daha fazla güç gerektirir. Yani ana kucağı puset yerine ergonomik bir kanguru taşıma sürecini daha kolay bir hale dönüştürebilir. Diğer yandan puset fiyatı ile ergonomik kanguru fiyatı karşılaştırıldığında yine kanguru avantajlı olacaktır. Aslında amaç aracınızda taşımak ise bebek araba puseti düşünebilirsiniz. Yani bir nevi oto koltuğu gibi düşünebilirsiniz.

Bebek Arabası Modelleri vs. Kanguru Modelleri

Evet bebek taşıma üzerine ürün karşılaştırmaları ve kullanım alanlarına göre hangileri tercih edilebilir, incelemeye devam ediyoruz. O halde en iyi bebek arabası modeli ile en iyi kanguru modelini karşılaştıralım. Öncelikle bebek arabası setlerine bakalım. Aslında bebek arabası fiziksel anlamda hem pusetten hem de kangurudan daha kolay bir taşıma sağlıyor. Ne yazık ki bu durum sadece düz yollar için geçerli olacaktır. Yani her zaman bu koşulu sağlamak pek mümkün olmayacaktır.

Bu arada bebek arabası fiyatları da oldukça yüksek. Yani fiyat performans ve kullanım özellikleri karşılaştırıldığında avantajlar ciddi oranda düşecektir. Özellikle toplu taşıma kullanımına ihtiyacınız varsa ciddi anlamda zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Üstelik çocuk arabaları fiyatları bir çok aile içinde yüksektir. Burada bizim rasyonel bakışımız ürünlerin kullanılabilirliğinin genele yayıldığında yüksek karşılık bulmasıdır.

Ana Kucağı ve Kanguru Karşılaştırması Nasıl Olur?

Adı üzerinde ana kucağı. Aslına bakarsanız çokta sıcak geliyor. Ama ananın kucağında ve temas varsa. Aksi takdirde sadece adı ana kucağı olacaktır. Oysa kanguru öyle mi? Kanguru gerçek anlamda bir ana kucağıdır. Hatta tercih ettiğiniz kıyafete göre tensel temas bile söz konusudur. Yani teknik olarak titreşimli ana kucağı, sallanır ana kucağı, ahşap ana kucağı gibi ana kucağı modelleri olabilir. Hatta ana kucağı fiyatları da oldukça uygundur. Aslında odaklanmanız gereken ana nokta kullanım amacı olacaktır.

Bu yüzden ana kucakları bebeğinizi sabit bir noktada tutmak ve göz teması ile kontrol için ideal araçlar olabilirler. Ama olay evin dışına taşınacak olursa işin rengi taşınacaktır. Hatta ikisini de ayrı ayrı taşımak zorunda kalacağınız durumlar oluşacaktır. Oysa kanguru kullanımında bebek kanguru ayrılmasına gerek yoktur. Yani anne bebek kanguru muhteşem üçlü…

Standart Ergonomik Kanguru ve Her Yöne Ergonomik Kanguru

Aslında kanguruların temel kullanım amaçları aynıdır. Yani omuz ve bel desteği ile bebeğinizi kendinize sabitleyerek taşıyabilirsiniz. Peki standart ergonomik kanguru ile her yöne ergonomik kangurunun ayrıldığı noktalar nelerdir? Birincisi, bebeğinizin yüzü dışarı dönük olarak rahat bir şekilde taşımak istiyorsanız her yöne kanguru almanız mükemmel bir tercih olacaktır. İkincisi, bir her yöne ergonomik kanguru satın aldığınızda 0 – 4 yaş rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üstelik yeni doğan aparatı da satın almanıza gerek kalmaz. Özellikle belden destekli olanı tercih ederseniz taşımanın konforu da o derece yüksek olacaktır.

Son olarak bebek kanguru fiyatları da bu özellikleri doğrultusunda değişkenlik gösterebilecektir. Özetle kanguru bebek iç içe düşünülmesi gereken bir durumdur. Yeri gelmişken kanguru kaç aylıkken kullanılır, her yöne modellerde 0 – 4 yaş arası rahatlıkla kullanılabilir. Diğer yandan standart ergonomik kangurularda 0 – 3 ay kullanım için yeni doğan aparatı da almanız gerekebilecektir. Bu arada standart modellerde 4 yaşa kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ben İstediğim Bebek Taşıyıcısını Alırım

Ana kucağı, kanguru, puset, sling ya da bebek arabası… Bir anne ya da baba istediği bebek taşıyıcısı alıyor. Aslında seçeneklerin bu denli fazla olması bizlerinde işlerini kolaylaştırmaktadır. Her şeyin insan için özelleştirildiği günümüzde en doğru kararı vereceğinizden hiç şüphemiz yok. Sağlıklı nesiller sağlıklı gelecekler için hepimiz üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmalıyız.

Temel Ergonomik Kanguru Özellikleri Bebek Kangurusu ve Alternatif Taşıyıcılar

 1. Kangurularımız 4 Yaş ve 20 Kg kapasitelidir.
 2. Tüm kanguru modellerimiz “M” Oturuş pozisyonunu destekliyor. Ayrıca bebeğinizin sağlıklı gelişmesini sağlıyor. (Dünya Kalça Sağlığı Örgütü Tavsiyesidir.)
 3. Bebeğin ağırlığını omuz, sırt ve bel arasında dengeli bir şekilde dağıtıyor, taşıyan kişide ağrı oluşturmuyor.
 4. Kangurunun omuz askılarındaki destek sünger dolgular gün boyu konfor sağlıyor.
 5. İç astarlarını %100 hava geçiren pamuk kumaştan üretiyoruz.
 6. Başlığı sayesinde bebeğinizin baş ve boyun kısmını destekliyor.
 7. Gizli cep içerisindeki kapüşonu sayesinde güneş, ışık ve rüzgardan korumaktadır.
 8. Bebeğinizi emzirirken gizlilik sağlıyor.
 9. Cepleri sayesinde ihtiyacınız olan küçük parçaları kolaylıkla taşıyabilirsiniz.
 10. Bağımsız araştırma laboratuvarlarında yapılan testlerde AZO BOYAR madde içermediği onaylanmıştır.
 11. Yüksek kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretiliyor.
 12. Bağlantı yerlerini zarf dikişle destekliyoruz.
 13. Dikişlerde mukavemeti yüksek COATS iplikler kullanıyoruz.
 14. Ürün yıkamaya elverişlidir. Kullanma kılavuzundaki yıkama talimatlarını okumanız faydalı olacaktır.
Bebek Kangurusu ve Alternatif Taşıyıcılar Hakkında Sorular

Sizde yukarıdaki bilgiler dışında ilave öğrenmek istediğiniz konular olursa bize yazabilirsiniz. Bu sayede müşteri hizmetleri yetkilerimiz sorularınıza yanıt vermeye ve sizi doğru ürüne yönlendirmeye yardımcı olacaklardır.

Whatsapp Destek Hattı