Muhteşem Buluş Kanguru

Muhteşem Buluş Kanguru
Ann Moore ismini daha önce duymamış olabilirsiniz. Ancak neredeyse yarım asır önce bugünkü modern kangurunun temellerini atan kişidir. Ortaya çıkış nedeni aslında her anne babanın ortak nedeni diyebiliriz. “Kızı ile fiziksel olarak yakın olabilmek.” Tabi ki ona bu ilhamı veren sadece bu yakınlık isteği değildi. Görev gereği bulunduğu Batı Afrika’daki annelerde esin kaynağıydı.

Muhteşem Buluş Kanguru ve Doğuşu

Ortaya çıkan bu fikirle ebeveynler ile bebeklerinin bağlarını değiştirmeye çalışmadı aksine birbirini tamamlayan parçalara dönüştürdü. 60 yılların ortasında orijinal eller serbest taşınabilen bir kanguru tasarladı. Bu yeni tasarımı çok beğendik. Dolayısıyla 20. yüz yılın en önemli icatları arasında yerini aldı. Ortaya attığı bu fikir aslında deneyimlerinin bir ürünüydü. Afrika’daki anneleri izlemiş olması kendi kızı ile arasındaki bağ ve çözüm arayışları ortaya böyle bir araç çıkardı.
İşte bizim sosyal medya içeriklerimizde sürekli sizlerle paylaştığımız annelerin gündelik aktivitelerinden bazılarını çoktan gerçekleştirmişti. Mutfakta yemek yapmaktan tutun bisiklete binmeye varana kadar bir çok aktiviteye imza attı. Bugün anneler plates yapıyor, tracking yapıyor, kayak yapanlar bile var. Nerden mi biliyoruz? Tabi ki o değerli anlarını bizimle paylaşan anne ve babalarımızdan biliyoruz.
Bu arada bu icat 1969’da bir patent kazanıyor. İlk bakışta çok basit görünse de altında oldukça fazla duygusal anlam barındırıyor. Yani bebeğin dünyaya geldiği ilk anlarda annesine yakın olması ona ayrı bir güven verecektir. Bu yüzden bu yakınlığı koparmayan bir araç olarak kanguru gerçekten muhteşem bir buluştur.
Bu arada ortaya çıkan o kanguru bugüne kadar bir çok kez değişime uğradı ve her gelişimi ailelerin işine yaradı. Özellikle de bebeklerin çok işlerine yaradı. Çünkü hepsinin farklı bir tarzı var. Biz de Solomombaby olarak onların tarzına uygun, annelerin zevkine uygun ürünler ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Ama kanguruları sadece anne ve bebekler için üretmiyoruz. Babalar da bu ekolojinin bir parçası hatta kardeşler bile… Bu bağ bebek severlerle doğru orantılı olarak artıyor. Kısacası ergonomik kanguru estetik bir yaşam sunar.

Temel Ergonomik Kanguru Özellikleri

 1. Kangurularımız 4 Yaş ve 20 Kg kapasitelidir.
 2. Tüm kanguru modellerimiz “M” Oturuş pozisyonunu destekliyor. Ayrıca bebeğinizin sağlıklı gelişmesini sağlıyor. (Dünya Kalça Sağlığı Örgütü Tavsiyesidir.)
 3. Bebeğin ağırlığını omuz, sırt ve bel arasında dengeli bir şekilde dağıtıyor, taşıyan kişide ağrı oluşturmuyor.
 4. Kangurunun omuz askılarındaki destek sünger dolgular gün boyu konfor sağlıyor.
 5. İç astarlarını %100 hava geçiren pamuk kumaştan üretiyoruz.
 6. Başlığı sayesinde bebeğinizin baş ve boyun kısmını destekliyor.
 7. Gizli cep içerisindeki kapüşonu sayesinde güneş, ışık ve rüzgardan korumaktadır.
 8. Bebeğinizi emzirirken gizlilik sağlıyor.
 9. Dahili ve ayrılabilir cepler sayesinde ihtiyacınız olan küçük parçaları taşımanıza imkan sağlıyor.
 10. Bağımsız araştırma laboratuvarlarında yapılan testlerde AZO BOYAR madde içermediği onaylanmıştır.
 11. Yüksek kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretiliyor.
 12. Bağlantı yerleri zarf dikişle destekleniyor.
 13. Dikişlerde mukavemeti yüksek COATS iplikler kullanıyoruz.
 14. Ürün yıkamaya elverişlidir. Kullanma kılavuzundaki yıkama talimatlarını okumanız faydalı olacaktır.
Whatsapp Destek Hattı