Anne ve babalarımızdan gelen ortak soru ve cevaplarını sizlerle paylaşmaya çalıştık. Sizde aklınıza takılan bir soru olması durumunda bizimle iletişim kurabilir, müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Anne Baba olarak hangi kangurunun bebeğimiz için uygun olduğuna nasıl karar verebiliriz?

Ürünün üretim aşamasından size ulaştırılmasına kadar geçirdiği aşamalar, aldığı belgeler, kalitesi, yapılan testler ve amaca uygunluk. Tüm bu bileşenler bir kutuda size sunuluyorsa doğru karar vermiş olursunuz. Solomombaby ürün kalitesi ve müşteri memnuniyeti ile bu konuda sizi ikna edecektir.

SolomomBaby Ergonomik Taşıyıcılar Nerede ve Nasıl Üretilmektedir?

SolomomBaby Türkiye’de, kendi atölyesinde el işçiliği ile üretilmektedir. Bu sayede her bir ürünün üretim ve kontrolü uzman kişiler tarafından yapılarak ürün kalitesi garanti edilmektedir.

SolomomBaby zararlı madde içerir mi?

Solomombaby Ergonomik Kanguru ve ek aparatlarına, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tebliği gereği uygulanması gereken bütün testler yapılmıştır ve zararlı madde içermediği belirtilmiştir.

Kaç Çeşit taşıma şekli ve imkânı sunuyor?

Solomombaby ile bebeğinizi 3 farklı pozisyonda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Önde taşıma, sırtta taşıma ve yanda taşıma size sunulan ideal taşıma pozisyonlarıdır.

Bebeğim kanguruda taşınmaya hazır mı?

Bebekler yenidünyaya adapte olmakta güçlük çekerler bunun sadece kanguruya has bir durum olmadığını tüm anne babalar bilir bu yüzden sabırla ve küçük denemelerle bu işi başarabilirsiniz.

İkiz bebekler için uygun mudur?

Solomombaby kanguruları tekil taşımalar için tasarlanmıştır. İkiz bebeklerin birlikte taşınması için tasarlanmamıştır. Böyle bir taşıma bebeklerin hareket alanlarını daraltacak ve fiziksel rahatsızlıklarına neden olacaktır.

Bebeğimi yüzü dışa dönük taşıyabilir miyim?

Solomombaby Ergonomik Kanguru sağlık açısından en uygun pozisyon olan bebeğin yüzünün taşıyan kişiye dönük olduğu pozisyonda kullanılmasını önerir. Bu yüzden en az 4. Ayını dolduran bir bebeğin maksimum 15-20dk dakika dışa dönük taşınması mümkündür. Bunun en önemli nedeni çocuğun çok fazla uyarana maruz kalmasıdır.

Solomombaby'yi kullanırken bebeğimin bacaklarının fazla ayrık olmasının sakıncası var mıdır?

Hiç bir sakıncası yoktur. Aksine 90 derecelik açı ile dik olarak aşağı sarkması bebekler için en uygun pozisyondur. Asıl bacakların ayrık olmaması ve doğrudan aşağı sarkması kalça çıkıklığına yol açabilir. Doktorların ve Dünya Kalça Sağlığı Enstitüsü’nün (International HIP DysplasiaInstitute’nin) tavsiye ettiği sağlıklı taşıma pozisyonu.

Solomombaby Kot Kanguru ve diğer Kangurular arasında fark var mı?

Sadece görsel olarak fark eder. Kullanım özellikleri aynıdır.

Erkek bebeklerin testislerine zarar verir mi?

Bebeğiniz ergonomik olmayan kangurulardaki gibi bacak arasından asılı şekilde taşınmadığı için erkek bebeklerin testislerine asla zarar vermez.

Kanguruda taşımanın zaman sınırlaması var mı?

Sağlık açısından herhangi bir sakıncası olmadığı için bebeğiniz sıkılmadığı sürece taşıyabilirsiniz.

Solomombaby Ergonomik Kanguru sırt, bel ve omuz ağrısı yapar mı?

Ayarlarını doğru şekilde yaptığınız takdirde ağrı oluşturmaz. Taşıyıcınızı kullanırken şunlara dikkat etmelisiniz:

· Bel kemeri mümkün olduğunca yukarıdan, göbek hizasına yakın bağlanmalıdır. Eğer bel kemeri düşük bel gibi bağlanırsa hem bel ağrısına neden olabilir hem de bebeğiniz çok aşağıda kalacağından rahat etmeyebilir.

· Sırt sabitleme kemeri mümkün olduğu kadar aşağı indirilmelidir. Eğer ensenize/boynunuza yakın olursa sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir.

· Kol sapları çok gevşek ya da çok sıkı tutulmamalıdır. Bebeğinizi ve kendinizi sıkıştırmayacak şekilde birbirinize yakın olmalısınız. Kol saplarını gevşek bırakmanız, bebeğinizin kendini geriye bırakmasına ve ağırlık merkezi dengesinin bozularak sırt ve bel ağrısı yaşamanıza neden olabilir.

Omuz askılığı geniş ve sünger destek dolgulu olduğu için omuzlara binen yükü en az şekilde hissetmenizi sağlar. Bu sayede omuz ağrısı yapmaz.

Solomombaby taşıyıcının içindeyken bebeğim terler mi?

Solomombaby Ergonomik Kanguru %100 pamuk iç astar kumaşlardan üretilmektedir. Üründen Kaynaklı Ekstra bir terleme yapmaz.

Solomombaby Şapkası ne işe yarar?

Işıktan, güneşten ve rüzgârdan korur. Bebeğiniz uyuduğunda başını tutarak sabitler ve sürekli tutmanıza gerek kalmaz. Şapkasını kullanarak dışarıda da rahat bir şekilde emzirebilirsiniz.

Solomombaby ön kısımdaki cep kullanılabilir mi?

Ürünün cebi kısa mesafeli yürüyüşlerde küçük eşyalarınızı koymak için kullanışlı olup bebeğinize zarar verecek eşyalar için kullanılmaması tavsiye edilir.

Çamaşır Makinesinde yıkanabilir mi?

Ürünün 30 derece su sıcaklığında ve elde yıkanması güneş ışığı ile temas etmeden kurutulması tavsiye edilen yıkama/kurutma şeklidir.

Solomombaby kaç Kg ve kaç yaşa kadar kullanılabilir?

Yeni doğan aparatı ile birlikte doğduğundan itibaren, aparatsız ise üçüncü (3.) aydan itibaren dört (4) yaşa kadar kullanıma uygundur (3,5 kg – 20 kg).

Diş Pedleri hangi maddelerden üretilir?

Diş pedi kumaşı tamamen sertifikalı organik pamuk kumaştan üretilmektedir. Bebeğiniz sağlığını tehdit edebilecek hiç bir kimyasal madde bulunmamaktadır. Ayrıca diş pedi kumaşımız bağımsız laboratuvarlar tarafından organik pamuk testlerine tabi tutulmaktadır.

Solomombaby marka değerini yükseltmek adına anne/babalara fırsat sunar mı?

Solomombaby özellikle bayanlar için Satış Ortaklığı Programı sunar. Bu sayede hem kadınların çalışma hayatına katılımlarını sağlamayı hedefler hem de büyük bir sosyal sorumluluk projesini de gerçekleştirmiş olur. Bu konuda ayrıntılı bilgi için web sitemiz üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Siparişim ne zaman kargoya verilir?

Hafta içi saat 16:00’a kadar verilen ürün siparişleri aynı gün kargo firmasına teslim edilir. 3 iş günü içerisinde kargo firması verilen siparişi tarafınıza teslim eder.

*Hafta sonu verilen ürün siparişleri takip eden ilk iş gününde kargo firmasına teslim edilir.

Kargo firması tarafından kaynaklanan gecikme ve diğer aksaklıklar durumunda web sitemiz üzerinden Kargom Nerede seçeneğinden kargonuzu takip edebilirsiniz.

Ürün iade koşulları nelerdir?

Memnun kalınmadığı takdirde on dört gün (14) içerisinde ürünü faturası ile birlikte iade edebilirsiniz. Faturasız ürün iadesi yapılamamaktadır.

Yapılan iadenin geçerli olabilmesi için ürünün yıkanmamış olması ve kullanıcı hatalarından kaynaklanan (leke, hasar, deformasyon vb.) kusurların olmaması gerekmektedir.

Her yöne model uyarlanabilir mi?
Her yöne modelimiz ön paneli genişletilip daraltilabilen ayarlı bir modeldir. Bu sayede bebeğinizi 4 farklı pozisyonda olacak şekilde yani önde, yanda, sırtta ve bebeginizin yüzü dışa dönük kullanıma uygun olarak taşıyabilirsiniz. Ancak dışa dönük kullanımı doktorlar ve uzmanlar çok fazla önermiyor. Peki neden?
Yüzü dışarı dönük bebek fazla uyarana maruz kalır, daha zor uyur, daha fazla yorulur. Arabaların sesi, ışıklar, etraftan gelen geçen insanlar, birkaç aylık bebek için çok fazla uyaran anlamına geliyor. Uykusu gelirse boynunu destekleyecek bir kısım yoktur. Dışa dönük taşınırken uykusu gelen bebek, boynunu yamuk şekilde ve kotu bir pozisyonda uyur. Sırtı anneye babaya dayalı şekilde, yani yüzü dışarı dönük taşınan bebeğin omurgası ve boynu desteksiz kalır. Dışa dönükken, omurgasının doğal kıvrımına aykırı bir şekilde taşınır. Bu da ergonomik bir kanguruda istemeyeceğimiz bir durumdur. Bu yüzden en az 6. ayını dolduran bir bebeğin maksimum 15-20’dk. dışa dönük taşınması mümkündür.
Solomombaby Sorular ve Cevaplar