Muhteşem Buluş Kanguru

Muhteşem Buluş Kanguru
Ann Moore ismi belki tanıdık gelmeyebilir. Ancak neredeyse yarım asır önce bugünkü modern kangurunun temellerini atan kişi olabilir. Ortaya çıkış nedeni aslında her anne babanın ortak nedeni diyebiliriz. “Kızı ile fiziksel olarak yakın olabilmek.” Tabi ki ona bu ilhamı veren sadece bu yakınlık isteği değildi. Görev gereği bulunduğu Batı Afrika’daki annelerde esin kaynağıydı.
Ortaya çıkan bu fikirle ebeveynler ile bebeklerinin bağlarını değiştirmeye çalışmadı aksine birbirini tamamlayan parçalara dönüştürdü. 60 yılların ortasında orijinal eller serbest taşınabilen bir kanguru tasarladı. Bu tasarım çok beğenildi ve 20. yüz yılın en önemli icatlarından birisi olarak kabul gördü. Ortaya attığı bu fikir aslında deneyimlerinin bir ürünüydü. Afrika’daki anneleri izlemiş olması kendi kızı ile arasındaki bağ ve çözüm arayışları ortaya böyle bir araç çıkardı.
İşte bizim sosyal medya içeriklerimizde sürekli sizlerle paylaştığımız annelerin gündelik aktivitelerinden bazılarını çoktan gerçekleştirmişti. Mutfakta yemek yapmaktan tutun bisiklete binmeye varana kadar bir çok aktiviteye imza attı. Bugün anneler plates yapıyor, tracking yapıyor, kayak yapanlar bile var. Nerden mi biliyoruz? Tabiki o değerli anlarını bizimle paylaşan anne ve babalarımızdan biliyoruz.
Bu arada bu icat 1969’da bir patent kazandı. İlk bakışta çok basit görünse de altında oldukça fazla duygusal anlam barındırmaktadır. Bebeğin dünyaya geldiği ilk anlarda annesine yakın olması ona ayrı bir güven verecektir. Bu yüzden bu yakınlığı koparmayan bir araç olarak kanguru gerçekten muhteşem bir buluştur.
Bu arada ortaya çıkan o kanguru bugüne kadar bir çok kez değişime uğradı ve her gelişimi ailelerin işine yaradı. Özellikle de bebeklerin çok işlerine yaradı. Çünkü hepsinin farklı bir tarzı var. Biz de Solomombaby olarak onların tarzına uygun, annelerin zevkine uygun ürünler ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Ama kanguruları sadece anne ve bebekler için üretmiyoruz. Babalar da bu ekolojinin bir parçası hatta kardeşler bile… Bu bağ bebek severlerle doğru orantılı olarak arttırılabilir. Ergonomik kanguru estetik bir yaşam sunar.